Ольга Пасічник

Народилася в Україні. Вивчала фортепіано та музичну педагогіку у рідному Рівному, вокал у Київській консерваторії та на післядипломних студіях у Музичній академії ім. Ф. Шопена у Варшаві. Понад 20 років була солісткою Варшавської камерної опери. Від 2017 року - солістка Польської Королівської Опери.
Ольга Пасічник з успіхом виконувала провідні партії в операх Монтеверді, Перголезі, Глюка, Генделя, Моцарта, Вебера, Россіні, Верді, Пуччіні, Бізе, Дебюссі, Чайковського та сучасних композиторів в більшості країн Європи, в Австралії, Канаді, Японії і США. Ольга Пасічник виступала в численних концертах і на міжнародних музичних фестивалях у престижних концертних залах і театрах, зокрема в Національній Опері у Парижі, Пале Гарньє, Театрі на Єлисейських полях, Залі Плейєль (Париж), Концертгебау (Амстердам), Берлінському Концертгаусі, Коміше опер (Берлін), Театро Реал, Аудіторіо Насіональ де Музіка (Мадрід), Баварській Штаатсопер (Мюнхен), Пале де Бо-Арт, Театрі Рояль де ла Монне (Брюссель), Віденськмоу театрі, Брегенцер Фестшпіле (Австрія), Бостонському концертхолі (США), Женевському Великому театрі, Фінській національній опері, Фламандській опері, Польській національній опері. Співпрацювала з такими диригентами, як І. Болтон, Ф. Брюгген, Ч. Дютуа, Х.К. Казадезюс, М. Крід, Р. Якобс, Р. Гудмен, Г. Голлігер, Ф. Герревеге, К. Корд, Є. Максим’юк, М. Мінковскі, П. МакКріш, Дж. Нельссон, П. Нойман, К. Оно, С. Орамо, К. Пендерецький, Т. Піннок, А. Сперінг, М. Віотті, А. Віт, М. Занетті.
Ольга Пасічник двічі отримувала «Фридерика» (найвищу польську фонографічну нагороду) за найкращі сольні записи у 1997 та 2004 рр. (Шимановський і Лютославський), «Орфея» (Приз Фестивалю «Варшавська осінь») у 1999 р., Золотий хрест за заслуги (Польща, 2001), Премію А. Хіольського за найкращу жіночу оперну партію у 2004 р. (партія Мелізанди в «Пеллеасі і Мелізанда» К. Дебюссі, Польська національна опера). У 2005 р. вона була номінована як найкраща оперна співачка сезону 2004-2005 рр. за партію Альмірени (Гендель, «Рінальдо») і 2009-2010 за партію Роксани (Шимановський, «Король Роджер») Міжнародним оперним журналом «Опернвельт» («Світ опери»). У 2006 р. вона отримала премію Мюнхенського оперного фестивалю. У 2011 – щорічна нагорода Міністра культури і національної спадщини Польщі, і в 2012 р. – Офіцерський хрест ордена за заслуги Республіки Польща.
Вона записала понад 50 CD і DVD на різних фірмах, зокрема, Dabringhaus und Grimm, Harmonia Mundi, Naxos, Opus 111.