Софія Соловій

Навчалася у Львівській середній спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької на фортепіанному (клас Н. Близнюк) та музикознавчому відділах.

Продовжила навчання у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, де отримала дипломи музикознавця (проф. Л. Кияновська) і оперної співачки (проф. В. Чайка). Навчалася на асистентурі-стажуванні (проф. І. Кушплер).

З 2000 р. мешкає в Італії, де вдосконалює вокальну майстерність спершу в Академії оперного мистецтва (Озімо), згодом в Ріссінієвській Академії (Пезаро), в "Академія Кіджана" (Сьєна), в Музичному Інституті О.Веккі (Модена) та на майстер-класах з Р. Кабаіванскою, В. Маттеуцці, Дж. Джельметті, К. Дездері, А.Дзедда.

Лауреат 14 міжнародних конкурсів, серед яких «Дж. Б. Віотті» (Верчеллі, Італія), «І. А. Коррадетті» (Падуя, Італія), «С. Людкевич» (Торонто, Канада), «О. Дзіїно» (Рим, Італія) та ін.

Виступала на сценах оперних театрів Афін, Бергамо, Венеції, Ніцци, Мадриду, Валенсії, Льєжу, Неаполя, Риму, Любляни, Люксембургу,  учасниця численних фестивалів. Гастролювала Швейцарією, Японією, Південною Кореєю, Чилі, ОАЕ.